Pak Gıda İhracat A.Ş.

PAK İHRACAT A.Ş.

Kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü istikrarlı büyümeyle 250 bin ton yaş maya eşdeğerinde bir kapasiteye ulaşmış bulunan yüzde yüz Türk sermayeli Pakmaya, dünyanın sayılı büyük maya üreticileri arasında yer almaktadır.

1973 yılında İzmit-Köseköy’de kurulan ilk fabrikasının ardından; 1986'da İzmir-Kemalpaşa'da ikinci, 1990'da Düzce-Cumayeri'nde üçüncü maya fabrikasını kuran şirketimiz, Türkiye dışındaki ilk yatırımını 1998'de Romanya'nın Paşcani şehrinde gerçekleştirmiştir.

Tüm Pakmaya fabrikalarında üretim, en yüksek uluslararası hijyen ve kalite standartlarına uygun olarak, bilgisayar kontrollü sistemler ile yapılmaktadır. Yaklaşık 1.000 kişilik deneyimli bir kadroya ve çağın en gelişmiş teknik donanımına sahip bu tesislerde, kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla; yaş, aktif kuru ve instant maya çeşitleri üretilmektedir.

1989’da yılında hizmete alınan FAGEM (Fırıncılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi) ise, ekmekçilik konusunda araştırmaların yapıldığı, fırıncıların ekmek üretimiyle ilgili tüm sorunlarının çözüldüğü bir birimdir. Ekmeğin hammaddeleri olan un, su, maya, tuz ve katkı maddeleri ile ilgili her türlü analiz, kontrol, araştırma ve denemeleri yapan FAGEM; laboratuvar ve deneme fırınları ile sektörde bir eğitim merkezi niteliğindedir. FAGEM’e Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden fırıncı grupları ziyarete gelerek, düzenlenen seminerlerden yararlanmaktadır.

Sürekli gelişimi hedefleyen Pakmaya, 1988 yılında kurduğu Pbio- Pak Biyoteknoloji Merkezi (Pakmaya Biyoteknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi) ile maya ve türleri üzerinde sürekli ürün geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Türkiye’de pazar lideri olan Pakmaya, yurt dışında 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Pakmaya, ekmek mayası üretiminin yanısıra 1986 yılından beri grup şirketlerinden As Gıda bünyesinde yürütülmekte olan; fırıncılık, pastacılık ve değirmencilik ürünleri alanında da faaliyet göstermektedir.


ADRES
Prof. Dr. Bülent Tarcan Cad. Pak İş Merkezi No:5 34349 Gayrettepe / İstanbul
TELEFON
+90 212 274 07 51
FAKS
+90 212 275 27 93
TEMSİLCİ
Özge Baytın
E-POSTA ozge.begendim@pakmaya.com
Gıda Bileşenleri ve Geliştiricileri Sanayicileri Derneği
Web Tasarım ve İçerik Yönetimi